Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)



 

 

 

 

 

Rodzice, którzy chcą zapewnić dzieciom trzy- lub czteroletnim opiekę i wychowanie przedszkolne mogą zapisać swoje pociechy do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2. Decyzję należy podjąć do 31 lipca. 
Oddział przedszkolny dla trzy- i czterolatków będzie funkcjonować od września br. Szkoła gwarantuje dzieciom pięć godzin bezpłatnych zajęć wychowawczo-dydaktycznych i opiekuńczych przez pięć dni w tygodniu. Pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym można będzie przedłużyć o kolejne godziny. Za te dodatkowe zajęcia – podobnie jak w przedszkolu – opłata wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Szkoła spełnia wszelkie warunki opiekuńcze, techniczne i sanitarne. Przy obiekcie jest bezpieczny plac zabaw, funkcjonuje też stołówka, w której będzie można wykupić dla dziecka obiad. W placówce funkcjonują już trzy grupy przedszkolne dla dzieci pięcio- i sześcioletnich.
Uruchomienie oddziału dla trzy- i czterolatków w SP 2 uwarunkowane jest liczbą dzieci w grupie – musi ich być co najmniej 10.
Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2. Tam też udzielane są szczegółowe informacje na temat zapisów dzieci. 
Kontakt:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 56 688 18 23

Adres: ul. Wolności 30, 87 – 200 Wąbrzeźno

Podręczniki do religii Rodzice zakupują samodzielnie.

W roku szkolnym 2017/2018 obowiązywać będą następujące podręczniki do religii:

Klasa I: "Żyjemy w Bożym świecie"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa II: "Idziemy do Jezusa"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa III: " Jezus jest z nami"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa IV: "Miejsce pełne BOGActw"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa V: "Spotkania uBOGAcające"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa VI: "Tajemnice BOGAtego życia"; Wydawnictwo "Jedność"

Klasa VII:  "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa"; Wydawnictwo "Jedność"

 Fotki w Galerii

 

Dobiegł końca rok szkolny 2016/2017. Na uroczyste zakończenia w SP 3 przybyli: przewodniczący Rady Miasta – Radosław Kędzia, burmistrz miasta – Leszek Kawski, zastępca burmistrza – Wojciech Bereza, przewodnicząca Rady Rodziców – Agnieszka Lepisz, dyrektor szkoły – Małgorzata Taczyńska, wicedyrektor Rafał Wartecki, a także rodzice, pedagodzy oraz uczniowie.

Podsumowano wyniki w nauce i zachowaniu, nagrodzono starania uczniów za wysokie wyniki w nauce i sporcie.

 

 

Tegorocznymi Laureatami Nagrody im. Walthera Nernsta, których uroczyste wręczenie odbyło się w czwartek w Urzędzie Miasta, zostali:

Marta Lisowska – uczennica klasy VI b oraz Jan Pieczywok – uczeń klasy VI c – za szczególne osiągnięcia w nauce i działalność na rzecz szkoły i środowiska

Mateusz Wilma – uczeń klasy VI a, mistrz Polski w czwórboju lekkoatletycznym – za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie.

Nagrodę Burmistrza Miasta Wąbrzeźno za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz aktywną działalność na rzecz szkoły i środowiska otrzymała Oliwia Nadolska – uczennica klasy VI c. 

Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, osiągnięcia sportowe i bardzo dobre zachowanie otrzymała Oliwia Ledwochowska – uczennicy klasy VI a.

Nagrodę Przewodniczącej Rady Rodziców za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, osiągnięcia sportowe i bardzo dobre zachowanie otrzymał Bartosz Skopiński – uczeń  klasy VI c.

Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

101 uczniów klas IV-VI, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 i wzorową lub bardzo dobrą ocenę za zachowanie, otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.  

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie VI a otrzymali:

Oliwia Ledwochowska  5,27 bardzo dobre

Dawid Kamiński  5,09  wzorowe

Sebastian Wiśniewski 5,09  bardzo dobre

Patrycja Józefczak  5,00 wzorowe

Hubert Kalinowski 5,00 bardzo dobre

Małgorzata Rytel 5,00 wzorowe

Julia Drozdalska 4,82 wzorowe

Marianna Rybszleger  4,82 wzorowe

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie VI b otrzymali:

Marta Lisowska   5,82 wzorowe
Iga Grzybek   5,45 wzorowe
Aleksandra Kornacka  5,45 wzorowe
Marta Kwiecińska   5,27 wzorowe
Oliwia Piotrowska  5,18 bardzo dobre
Zuzanna Kiełbowicz  5,09 bardzo dobre
Martyna Pacana    5,09 bardzo dobre
Aleksander Sokołowski  5,09 wzorowe
Kacper Sułkowski 5,09 bardzo dobre
Aleksandra Wiśniewska  5,09 bardzo dobre
Zuzanna Czyżak  5,00 bardzo dobre
Łukasz Veith  5,00 bardzo dobre
Weronika Świętoń 4,91 bardzo dobre
Daria Dziura  4,82 bardzo dobre
Jakub Więckowski  4,82 bardzo dobre
Jan Zarembski 4,82 bardzo dobre
Bartosz Zielińsk 4,82 bardzo dobre

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie VI c otrzymali:

Oliwia Nadolska   5,82  wzorowe  
Zuzanna Fidurska  5,64  wzorowe
Wiktoria Pawlikowska 5,64 wzorowe
Jan Pieczywok  5,55  wzorowe
Agata Sukowska  5,55 wzorowe
Krystian Basak  5,45 wzorowe
Klaudia Dymek  5,36 wzorowe
Bartosz Skopiński 5,36 bardzo dobre
Wiktoria Tryczak  5,36 wzorowe
Monika Jagodzińska   5,27 wzorowe
Marta Krzemińska 5,27 wzorowe
Julia Bukowska 5,18  bardzo dobre
Weronika Jażdżewska 5,00  wzorowe
Mateusz Słomski  5,00  bardzo dobre
Zuzanna Sałatowska  4,91 bardzo dobre
Zuzanna Waśniowska 4,82 bardzo dobre

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie V a otrzymali:

Konstancja Michaliszyn  5,55 wzorowe
Aleksandra Kowalska 5,09 wzorowe
Iga Molczyńska 5,09 wzorowe
Bartosz Ciupak  5,00 bardzo dobre
Nina Isbrandt  4,91 wzorowe
Oliwier Czerwiński  4,91 bardzo dobre

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie V b otrzymali:

Aleksandra Białkowska 5,40  wzorowe  
Daria Wiśniewska 5,27  wzorowe
Łukasz Kanikowski 5,18  bardzo dobre

Greta Mikulska 5,18  wzorowe
Marta Blonkowska  5,09  wzorowe
Marta Faleńska  5,09  wzorowe
Jakub Nadolski 5,09   wzorowe
Nikola Pochłopień    5,09   wzorowe
Dominik Janowski  4,91  bardzo dobre
Filip Kalinowski  4,91   bardzo dobre
Daniel Huzior  4,82   bardzo dobre
Jakub Rzeczewski  4,82   bardzo dobre
 Wiktoria Wiśniewska  4,82 wzorowe
Wiktoria Zielińska  4,82  wzorowe

 

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie IV a otrzymali:

Mikołaj Krasowiak  5,82 wzorowe
Antonina Aleksander-Zielińska 5,64 wzorowe

Aleksandra Smoleńska  5,55 wzorowe
Martyna Kolczyńska  5,27 wzorowe
Karol Kędzia  5,27 wzorowe
Klara Drozdalska 5,18 wzorowe
Julia Marciniak  5,09 wzorowe
Amelia Borowska 5,00 wzorowe
Mikołaj Marciniak  5,00 wzorowe
Paweł Fiszeder 4,91 bardzo dobre
Dawid Olszewski  4,91 wzorowe
Kacper Tylakowski  4,91 bardzo dobre
Agata Grabowska 4,82 bardzo dobre
Zofia Warsicka 4,82 bardzo dobre

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie IV b otrzymali:

Laura Grabowski 5,45  wzorowe
Aleksandra Czarnowska 5,27  wzorowe 
Konrad Szablewski 5,27 wzorowe
Daria Karczewska  5,18 wzorowe
Antoni Lepisz  5,18 wzorowe
Oliwia Markuszewska 5,18 wzorowe
Oliwier Kątnik  5,09 bardzo dobre
Malwina Kruszewska 4,91 bardzo dobre
Maja Ludwikowska 4,82  bardzo dobre
Oliwia Przybysz  4,82 wzorowe
Oliwia Waśniewska 4,82 wzorowe

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie IV c otrzymali:

Paweł Oskwarek 5,55 wzorowe
Filip Gajewski  5,18  wzorowe
Agata Kraczyńska 5,09  wzorowe
Marta Libuszewska 5,09  wzorowe
Marcel Budzyń  5,0  wzorowe
Urszula Gorczyńska 5,0  wzorowe
Zofia Zduniak  4,91 wzorowe
Jakub Jakóbek  4,82 wzorowe
Marta Kowalska  4,82 wzorowe

Świadectwa z wyróżnieniem w klasie IV d otrzymali:

Nikodem Kempa 5,73  wzorowe
Kacper Patyk 5,55  wzorowe
Zuzanna Zielińska 5,18  wzorowe
Mikołaj Wojdak  5,09  wzorowe
Martyna Mazurowska  5,00  wzorowe
Jakub Jabłoński 4,82  bardzo dobre

Podsumowano także ostatnie konkursy:

Tytuł rachmistrza klas IV otrzymał Karol Kędzia

Tytuł rachmistrza klas piątych – Konstancja Michaliszyn

Rachmistrzami  klas szóstych zostali Marta Lisowska i Bartosz Skopiński.

 

Na poziomie klas IV Mistrzem gramatyki angielskiej został Mikołaj Krasowiak.

II miejsce zajęła Antonina Aleksander-Zielińska

III miejsce zdobyła Malwina Kruszewska

IV miejsce – Nikodem Kempa

Na miejscu piątym znajduje się Dawid Olszewski.

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Czarnowska

Karol Kędzia

Kacper Patyk

Oliwia Lewandowska

Daria Karczewska

 

Znawcą kultury brytyjskiej został Łukasz Veith.

II miejsce zajął Krystian Basak

III miejsce uzyskała Marta Lisowska

Na IV miejscu znalazła się Zuzanna Kiełbowicz

V miejsce zdobyła Oliwia Nadolska.

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Pawlikowska

Aleksander Sokołowski

Daria Wiśniewska

 

Na poziomie klas IV Mistrzem ortografii został Mikołaj Krasowiak.

Na poziomie klas V Mistrzynią ortografii została Konstancja Michaliszyn

Na poziomie klas VI Mistrzynią ortografii  została Marta Lisowska

 

Tytuł Super klasy w tym roku szkolnym otrzymała klasa V b.

Wyróżniono również sportowców:

w cyklu biegów Grand Prix Wąbrzeźna:

  1. Weronika Borowska kl. IV c – III miejsce rocznik 2007
  2. Aleksandra Czarnowska kl. IV b – III miejsce rocznik 2006
  3. Sebastian Drozdalski kl. IV d – I miejsce rocznik 2006
  4. Dawid Olszewski kl. IV a –  III miejsce rocznik 2006
  5. Katarzyna Kleinowska kl. VI a  – I miejsce rocznik 2004/2005
  6. Zuzanna Sturmann kl. V a – III miejsce rocznik 2004/2005
  7. Bartosz Ciupak kl. VI a  – II miejsce rocznik 2004/2005

 

osiagnięcia lekkoatletów:

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dzieci w Lekkiej Atletyce
(Miting o uśmiech dziecka we Włocławku)

 

  1. Martyna Kolczyńska kl. IV a         I miejsce w biegu na 600 m
  2. Oliwia  Ledwochowska kl. VI a    I miejsce w rzucie piłeczką palantową
  3. Bartosz Skopiński kl. VI c              III miejsce w biegu na 600 m

 

osiagnięcia piłkarzy

Mateusz Wilma kl. VI a – Mistrz Polski w klasyfikacji indywidualnej w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym

Kacper Michałek kl. VI a, Oskar  Lichowski kl. VI c, Bartosz Skopiński kl. VI c, Mateusz Wilma kl. VI a, Sebastian  Wiśniewski kl. VI a, Jakub  Nowak kl. VI a – I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym, X miejsce w Finale Krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym

Mateusz Wilma kl. VI a, Kacper Michałek kl. VI a, Sebastian  Wiśniewski kl. VI a, Jakub  Nowak kl. VI a, Bartosz Ciupak kl V a, Dawid Kamiński kl. VI a, Kordian  Piasecki kl. VI a, Sebastian  Drozdalski kl. IV d – III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

Sebastian  Drozdalski kl. IV d, Mateusz Kamiński kl. IV d, Kacper Lewandowski kl. IV d, Kacper  Patyk kl. IV d, Mikołaj Wojdak kl. IV d, Dawid Wilma kl. V a - V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym

Aron Maciejewski kl. V a, Hubert Kalinowski  kl. VI a, Jakub Mroczka kl. VI a, Ksawery Wantoch-Rekowski kl. VI a, Karol Zaborowski kl. VI a, Mateusz Wilma kl. VI a, Kacper Michałek kl. VI a, Sebastian  Wiśniewski kl. VI a, Jakub  Nowak kl. VI a, Bartosz Ciupak kl V a, Dawid Kamiński kl. VI a – V miejsce w Lidze KPZPN Młodzików w sezonie 2016/2017

 

osiągniecia piłkarek ręcznych

  1. Magdalena Banaś kl. VI a
  2. Julia Drozdalska kl. VI a
  3. Weronika Gondzik kl. VI a
  4. Aleksandra  Grącka kl. VI a
  5. Patrycja  Józefczak kl. VI a
  6. Katarzyna  Kleinowska kl. VI a
  7. Alicja  Laskowska kl. VI a
  8. Oliwia  Ledwochowska kl. VI a
  9. Dominika  Lewańska kl. VI a
  10. Marianna Rybszleger  kl. VI a
  11. Małgorzata  Rytel kl. VI a
  12. Natalia Gromadzka kl. V a
  13. Nina  Isbrandt kl. V a
  14. Aleksandra Kowalska kl. V a
  15. Julia Kowalska kl. V a
  16. Konstancja  Michaliszyn kl. V a
  17. Iga Molczyńska kl. V a
  18. Nikola  Przybylska kl. V a
  19. Marcelina  Rączka kl. V a
  20. Marcelina Rytel kl. V a
  21. Zuzanna Sturmann kl. V a
  22. Martyna Kolczyńska kl. IV a

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE DZIEWCZĘTA

Piłka ręczna:

Wojewódzka liga młodziczek młodszych w piłce ręcznej

II miejsce

Wojewódzka liga młodziczek w piłce ręcznej

IV miejsce

Wojewódzka liga klas V w piłce ręcznej

I miejsce

Finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt Wąbrzeźno

I miejsce

Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt Grudziądz

I miejsce

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt Wąbrzeźno

I miejsce

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt Wąbrzeźno

II miejsce

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2004 Dopiewo

IV miejsce

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej młodziczek Lubicz

III miejsce

IX Andrzejkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej młodziczek Lubicz

I miejsce

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2005 Gardeja

III miejsce

Finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt Wąbrzeźno

 

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt Bydgoszcz

 

Finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt Wąbrzeźno

I miejsce

Finał  Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt Bydgoszcz

IV miejsce

Finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt Wąbrzeźno

I miejsce

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt Inowrocław

II miejsce

Finał powiatowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt Wąbrzeźno

II miejsce

 

Następnie ze szkołą pożegnali się uczniowie klas III, którzy od września zaczną kolejny etap nauki, a także dzieci z klas I, II i oddziałów przedszkolnych. Tu również nie zabrakło wyróżnień, nagród i satysfakcji z owocnie przepracowanego roku.

Wszystkie pożegnania uświetniły programy artystyczne oraz występ szkolnego zespołu wokalnego.

Choć ranek ostatniego dnia szkoły przywitał nas ulewnym deszczem, to mamy nadzieję, że po tak pracowitym roku zasłużone wakacje będą, słoneczne i udane. Czego wszystkim serdecznie życzymy.

                                                             W imieniu SP 3 Bożena Łamek


Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.
Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.
Spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne "Trójki"

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017,
odbędzie się 23 czerwca w godzinach:

8.00 - 9.45 – klasy IV-VI


10.00- 11.15– klasy III


11.30 - 12.30– klasy I-II