Dnia 19 grudnia 2011 r. dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Promyczki” wzięły udział w drugim spotkaniu z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom – Spotkania z Franklinem”.

Dzieciom bardzo spodobała się książka P. Bourgeois „Frankilin i prezent świąteczny” czytana przez p. Magdalenę Dąbrowską. Przedszkolaki słuchały czytanej książki z wielką uwagą. Uczestnicy spotkania bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące treści książki.

Tym razem główny bohater pomaga w zbiórce prezentów świątecznych  dla biednych dzieci.  Dzieci chętnie wypowiadały się na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a szczególnie o tradycji obdarowywania – jako wartości dla obdarowywanego i obdarowującego. Kolejne spotkanie możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pięknie sprawdza się tu myśl Alberta Schweitzera:  „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

M. Dąbrowska

K. Borowiecka