„Kolęda przetrwa pokolenia” to hasło, pod którym zorganizowano w SP 3  konkurs kolęd. Czy przetrwa pokolenia?  Nad tym pytaniem nie ma nawet dyskusji, bo bez kolęd  nie ma  świąt Bożego Narodzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością  od XVI wieku.

W  konkursie brali  udział soliści i zespoły klasowe klas IV-VII. Wszystkie dzieci pokazały, że są niezwykle zdolne, a śpiewanie sprawia im wielką radość.

Konkurs zorganizowała i prowadziła  Dorota Piotrowicz, a Jury w składzie Panie Elżbieta Beneda, Dorota Sankiewicz i przewodniczący Rafał Wartecki  oceniało znajomość słów wykonywanej kolędy lub pastorałki, melodyjność wykonywanego utworu, sposób interpretacji kolędy, zastosowanie dodatkowych środków wyrazu. Pierwsze miejsce przyznano Adrianowi Izdebskiemu z klasy 4 c. Drugie miejsce przyznano zespołowi „Czerwone czapeczki” z klasy 5 c  i zespołowi  z klasy 7 c.

Trzecie miejsce zajęli Laura Grabowski i Oliwia Przybysz z 5 b oraz Lidka Banaś z 4 b. Wyróżnieni zostali Zosia Zielińska i Martyna Mazurowska z 5 d, Daria Karczewska z 5 b, Jakub Wzorek 4 c. Wszyscy  nagrodzeni otrzymali książki i dyplomy. Konkurs odbył się w niezwykle miłej atmosferze.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(dp)