Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie - WARSZTATY MYDLARSKIE
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

Dnia 5 stycznia w naszej szkole klasy I a, I b, II b, III d wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Dzieci same tworzyły mydełka glicerynowe wg własnego projektu. Wybierały formy w różnych kształtach: serca, delfina, róży. Świetnie się bawiły podczas dobierania i łączenia kolorów i zapachów, przy okazji ucząc się mieszania barwników, tak by powstawały z nich nowe kolory. Mogły również wybierać dodatki (serduszka, koraliki, brokat, przyprawy), które mogły zatapiać w swoich mydełkach, tak by tworzyć niepowtarzalne wzory. Brały również czynny udział w inscenizacji „Wyprawa po mydło" i w obrazowy, przystępny sposób poznały historię mydlarstwa.

Dzieci wychodziły zadowolone z warsztatów z kolorowymi mydełkami zapakowanymi w papierowe torebki .

 

MP, MW, LG-S