Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie - ZAPOMNIANE BAJKI
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

Dużo się mówi o czytaniu i zachęca do czytania. Już od najmłodszych lat słuchamy bajek, które są niewątpliwie ponadczasowe. To dzięki nim dziecko poznaje świat i rozwija wyobraźnię. Często na zajęciach w świetlicy czytamy ulubione bajki, ciekawe teksty z czasopism, znane i mniej znane wiersze.

19 stycznia br. do świetlicy SP 3 zaprosiliśmy dzieci z grup przedszkolnych „Promyczki” i „Słoneczka” oraz klasy  I a, I b i II b. Wysłuchały one bajki pt. „Czerwony Kapturek”, którą przeczytała uczennica klasy VII b Marta Lisowska. Obejrzeliśmy również przedstawienie pt. „Zapomniane bajki”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały zaprezentowaną inscenizację i nagrodziły oklaskami starsze koleżanki, które wspaniale wcielając się w poszczególne role, użyczyły swych ciekawych i pięknych głosów aż 11 postaciom! Bardzo podobały się również kolorowe kukiełki. Zuzia Czyżak, Zuzia Kiełbowicz, Marta Lisowska i Marta Kwiecińska po raz kolejny pokazały dzieciom, jak świetnie można bawić się, sprawiając maluchom dużo radości. Z przygotowaną inscenizacją gościliśmy również w przedszkolu „Bajka”  na osiedlu Tysiąclecia. Było wesoło i kolorowo. Inscenizacja miała przede wszystkim rozbudzić wśród najmłodszych zainteresowania czytelnicze, jednak zabawne teksty rozbawiły przy okazji i dzieci, i ich opiekunów. Brawa dla dziewcząt z VII b i pani Doroty Piotrowicz!

(dp, bł)