Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie - SPOTKANIE Z HISTORIĄ W SP3
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

 

 

W środę 24.01.2018 r. już po raz kolejny gościł w progach SP 3 Pan Jacenty Ordowski wraz ze swoją drużyną. Tym razem przybył z nową żywą lekcją historii pt. „Polska sarmacka”. Uczniowie ponownie mieli okazję wysłuchać ciekawych historii z przeszłości, zobaczyć stroje oraz poznać dawną sztukę walki. Dzieci nie tylko słuchały, ale tez czynnie brały udział w spotkaniu, wcielając się w rolę chłopa, żołnierza piechoty wybranieckiej, szlachcica czy też rycerza husarii.

Podczas żywej lekcji historii uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i wspaniale bawiąc się, wzbogacić tak ważną dla młodych pokoleń wiedzę historyczną.

(aw)