Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie - HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE DZIECI I MŁODZIKÓW

W hali Arena Toruń w sobotę 27 stycznia 2018 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzików (U12 i U16). W zawodach wzięło udział około 950 młodych lekkoatletów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy rywalizowali w biegach, skokach i rzutach. Sukces odnieśli uczniowie SP nr 3:

Bartłomiej Wołk-Wołkow (kl. IV c) w biegu na 200 m wywalczył złoty medal!

Mateusz Wilma (kl. VII a) w biegu na 600 m zdobył brązowy medal!

Bardzo dobrze spisała się też Kornelia Granda (kl. IV b) w biegu na 600 m zajęła 4. miejsce. W zawodach startowali również Oliwia Markuszewska (kl. V b) na 300 m i Daria Lisowska (kl. IV c) na 600 m. Uczniowie naszej szkoły do zawodów przygotowywali się na lekkoatletycznym szkolnym kole sportowym (SKS).

(AZ)