Nasza szkoła już po raz szesnasty przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, którą organizuje Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W ubiegłym roku udało nam się zebrać najwięcej groszy w  województwie!

Zebraliśmy 85 535  sztuk monet o wartości 2450,06 zł, co stanowiło kwotę 5,65 zł w przeliczeniu na jednego ucznia.

W tym roku usypaliśmy „górę” z 107 731 sztuk monet  o wartości 3236,09 zł – 6,18 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole.

W  zbiórkę groszy zaangażowana była cała społeczność szkolna. Nawet mieszczące się w naszej placówce oddziały przedszkolne dorzuciły niemałą górę grosików.

Są w SP 3 klasy, które szczególnie wyróżniły się w tegorocznej akcji:

VII a –  wychowawca Edyta Kuczkowska  – 561,43zł 25,52 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

VI b – wychowawca –  Karolina Bartoś  –  561,43zł 17,54  zł w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

I b – wychowawca –  Małgorzata Wesołowska –  308,4112,85 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w  klasie

I a – wychowawca –  Małgorzata Pieczywok  – 261,21 zł11,36 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza
jest największa na świecie!”

Koordynator akcji  Aleksandra Balicka

Dziewczynki podczas segregowania  monet:

Iga Grzybek, Paulina Sosnówka, Aleksandra Wiśniewska,  Aleksandra Sankiewicz, Natalia Tymińska