Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

Dnia 7 lutego br. delegacja Samorządu Uczniowskiego SP 3 z opiekunem D. Piotrowicz uczestniczyła w gali podsumowującej akcję Rodacy Bohaterom 2107, która odbyła się w Centrum Dialogu w Toruniu. Koordynatorem akcji w województwie była organizacja Lex Lupus, która zorganizowała tę galę. Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji pomocy dla naszych rodaków na Kresach Wschodnich. W naszej szkole  akcja rozpoczęła się 19 grudnia 2017 roku  i trwała miesiąc. W ramach inicjatywy zbierane były artykuły chemii gospodarczej, żywność o przedłużonej dacie ważności (np. konserwy mięsne i rybne, ryż, mąka, herbata, kawa, kakao, słodycze, kasza, olej, warzywa i owoce w puszce czy makaron), znicze w kolorze białym i czerwonym oraz samodzielnie wykonane świąteczne kartki z życzeniami. Głównym celem akcji była pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Pragniemy pokazać im, że nie są sami i że o nich pamiętamy. Są to najczęściej osoby starsze, które kiedyś narażały własne życie za naszą Ojczyznę. Dziś często te osoby mieszkają w złych warunkach, w obcym państwie, nie z własnej woli. Równolegle z prowadzoną zbiórką na lekcjach historii p. A. Wałdoch przybliżyła naszym uczniom losy Polaków na Kresach Wschodnich, którzy w wyniku tragicznych losów – najazdów, zsyłek, operacji antypolskiej – znaleźli się poza granicami swojego kraju. Pragniemy uwrażliwić młodzież na potrzebę niesienia pomocy tym Rodakom. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji: uczniom, ich rodzicom, nauczycielom a szczególnie naszej Dyrekcji, która akceptuje i wspiera nasze akcje charytatywne.

                                                                                dp