Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

W dniu 8.02.2018 r. gościliśmy w klasie ratownika medycznego – panią Magdalenę Polak, która przeprowadziła dla nas warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na początku spotkania duże wrażenie zrobił na nas pokaz wyposażenia torby ratownika oraz sposoby bandażowania i opatrywania ran ręki, głowy. Utrwaliliśmy również poznane telefony alarmowe, dowiedzieliśmy się, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i jak nieprzytomną oddychającą osobę ułożyć w bezpiecznej pozycji bocznej. Poznaliśmy zasady wzywania pomocy. Wiemy, jak należy skutecznie rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Zadając pani ratownik liczne pytania, dowiedzieliśmy się także wiele na temat tej trudnej, odpowiedzialnej, ale jednocześnie satysfakcjonującej pracy. Mamy nadzieję, że dzięki tym warsztatom w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia zachowamy zimną krew i wykorzystamy rady pani ratownik.

 

Naszemu gościowi – pani Magdalenie Polak bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i podzielenie się swoją profesjonalną wiedzą.

(ik)