8 lutego przed rozpoczęciem  dni wolnych od zajęć dydaktycznych dzieci z grup przedszkolnych „Promyczki” i „Słoneczka”  uczestniczyły w trzecim spotkaniu z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom – Spotkania z Franklinem”. Tym razem dzieci wysłuchały  książki P. Bourgeois Franklin i walentynki” czytanej przez                      p. Karolinę Borowiecką. Słuchały jej z wielką uwagą. Uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące treści książki czytane przez p. Magdalenę Dąbrowską. Główny bohater w drodze do szkoły gubi zrobione „walentynki” dla przyjaciół z klasy. Nie chce pokazywać  się kolegom z klasy, gdyż sądzi, że nikt go nie będzie lubił za brak upominku. Myli się bardzo, jego koledzy chętnie obdarowują swojego przyjaciela, nie oczekując nic w zamian. Na drugi dzień postanawia obdarować swoich zaskoczonych rówieśników „walentynkami” z okazji „Dnia Przyjaciela”. Franklin już wie, że może obdarowywać swoich najbliższych dobrym słowem, uśmiechem nie tylko w wyznaczonych dniach w kalendarzu, lecz może to robić  przy okazji wszystkich spotkań z przyjaciółmi.

Dzieci postanowiły również codziennie w szkole mówić sobie miłe słowa, częściej się do siebie uśmiechać i pomagać sobie w różnych sytuacjach. Dodatkowo wykonały także „walentynki” dla swoich najbliższych w domach rodzinnych.

K. B., M. D.