Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

Nie tak dawno opadły wrażenia związane z występami Polaków na Zimowej Olimpiadzie i Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata, a już uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w dalszym ciągu serwują swoim rodzicom, kolegom i koleżankom oraz nauczycielom ogromne emocje. Po szkolnych i rejonowych eliminacjach w konkursach przedmiotowych do etapów wojewódzkich zakwalifikowali  się  z języka polskiego Marta Lisowska i Jan Pieczywok. z  matematyki również Marta Lisowska. To już ostatni  etap zmagań uczniów z językiem polskim i matematyką. Tym razem poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Zdobycie 90% możliwych do uzyskania  punktów gwarantuje upragniony tytuł laureata, a to z kolei związane jest z uzyskaniem oceny celującej z przedmiotu i zwolnieniem z egzaminu ósmoklasisty. Warto w tym miejscu zauważyć, że Marta i Jan to ubiegłoroczni laureaci konkursów i w tym roku bronią uzyskanych tytułów, Marta Lisowska z obydwu przedmiotów. Natomiast Jan Pieczywok w zeszłym roku był laureatem z przyrody, a w tym postawił na sukces z języka polskiego. Nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursów są panie Anna Kolczyńska i Edyta Kuczkowska z języka polskiego oraz pan Rafał Wartecki z matematyki.

Do Grudziądza na etap rejonowy uda się silna grupa historyków, która pod opieką pani Alicji Wałdoch przygotowywała się z historii. Uczniowie w składzie: Krystian Basak, Aleksandra Kornacka, Marta Kwiecińska, Marta Lisowska, Wiktoria Pawlikowska, Jan Pieczywok, Oliwia Piotrowska, Bartosz Skopiński i Kacper Sułkowski będą starali się dostać do etapu wojewódzkiego.

Na tym nie koniec sukcesów uczniów z wąbrzeskiej „Trójki”. Jan Pieczywok pod opieką pani Doroty Zielińskiej będzie reprezentował Szkołę Podstawową nr 3  w Wojewódzkim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Sukces tym większy, iż do etapu wojewódzkiego dostało się tylko  sześciu  uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.

Rafał Wartecki