W Szkole Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie odbyła się 25 października uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. W udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się pierwszoklasiści z trzech klas z wychowawcami: klasa I a z panią Lucyną Gajowczyk-Saniewską, klasa I b z panią Aleksandrą Straszkiewicz, klas I c z panią Magdaleną Dąbrowską. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – przewodnicząca Rady Rodziców pani Maja Zielińska, dyrektor szkoły pani Małgorzata Taczyńska, wicedyrektor pan Rafał Wartecki, rodzice, babcie i dziadkowie uczniów klas pierwszych.

Na początku uroczystości zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny. Uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odgadywali zagadki. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł uroczysty moment złożenia ślubowania przy Sztandarze Szkoły. Dzieci ślubowały: „być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Następnie dyrektor szkoły pani Małgorzata Taczyńska i wicedyrektor pan Rafał Wartecki dokonali pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramienia swoich podopiecznych ze słowami: „Pasuję Cię na ucznia".  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Maja Zielińska wręczyła pamiątkowe dyplomy, a wychowawcy słodkie upominki („rożki obfitości”). Później uroczyste ślubowanie złożyli  rodzice, zobowiązując się do pomocy swoim pociechom w nauce i przezwyciężaniu trudności. Na zakończenie uroczystości przemówienie do pierwszoklasistów wygłosiła dyrektor szkoły pani Małgorzata Taczyńska, obdarowując uczniów słodyczami i grami edukacyjnymi. Również gratulacje i życzenia oraz upominki przekazała pani Maja Zielińska. Po uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Ten wspaniały dzień zostanie na pewno w pamięci dzieci z klas pierwszych i ich rodziców.

(L.G-S, A.S, M.D)