Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

Fotki w GALERII

 

Dziękujemy Ronowski-Studio za uwiecznienie chwili...    :)  

 

 

Dnia 7 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Wąbrzeźnie uroczyście rozpoczęli obchody Tygodnia Patriotycznego z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszym punktem był uroczysty apel dla uczniów, na który uczniowie przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Pisk Białego Orła”. Zaprezentowano je również tego samego dnia po południu na Wieczornicy Patriotycznej. Zaprosiliśmy na nią Kombatantów, Rodziców, Dziadków i Sympatyków Szkoły. Fabuła sztuki została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywała wojenną traumę – wymarsz Ojca i jednego z Synów na front. Ludzie ci ukrywali w swoim domu Poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymywał i umacniał głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski stał się Biały Orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność.

Przedstawienie przyjęte zostało entuzjastycznie przez wszystkich, którzy zasiedli na widowni, w niejednym oku zakręciła się łza. Pomimo różnic wiekowych oceny były identyczne – świetne, wzruszające i uczące patriotyzmu widowisko.

Podczas uroczystości zostały również zaśpiewane wspólnie z publicznością najpopularniejsze pieśni patriotyczne: „Rota” oraz „Pieśń Legionów Polskich”. Na zakończenie, dla podkreślenia wagi zbliżającego się  Święta Narodowego, odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego.

Tego dnia została również udostępniona Kronika Szkoły, w której wielu gości dokonało pamiątkowych wpisów, podkreślających wymowne znaczenie uroczystości.

To był tylko początek obchodów w szkole.

W oddziałach przedszkolnych „Słoneczka” i „Promyczki” oraz w klasach I-III uczcimy te ważne wydarzenia poprzez: układanie wierszyków patriotycznych, „Kwadrans dla Niepodległej – Poradnik Małego Patrioty”, „Kodeks Patrioty”, udział w konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę”.

9 listopada dzieci wystąpią w strojach biało-czerwonych (klasy I-III), „Moda patriotyczna” (oddziały przedszkolne), a w ramach lekcji patriotycznych zaplanowano oglądanie prezentacji multimedialnych, czytanie opowiadań, książek o tematyce patriotycznej, „Patriotyczne kodowanie”, śpiewanie pieśni patriotycznych.

Odwiedzimy również miejsca pamięci narodowej oraz weźmiemy udział w lekcji bibliotecznej nt. „Święto Niepodległości oczami dziecka” w Mi PBP Filia nr 1.

Zaplanowano także wydanie książeczki z wybranymi wierszykami i pracami plastycznymi dzieci oraz prezentację prac plastycznych na korytarzu szkoły.

Dla uczniów klas IV-VIII przewidziano:

– Miejski konkurs historyczny ,,Niepodległa” przeznaczony dla uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum (20 listopada 2018 r.)

– Patriotyczne łamigłówki umysłowe na lekcjach języka polskiego oraz Dyktando Niepodległościowe.

– Na godzinie wychowawczej lekcje o tematyce patriotycznej: Święto Niepodległości – refleksje nad wolnością.

– Muzyczne drogi do Niepodległości – śpiewanie pieśni patriotycznych, partyzanckich, wojskowych oraz klasowe konkursy w klasach IV-VII pięknego śpiewania hymnu państwowego.

– Obejrzenie filmu  „Dywizjon 303” przez uczniów  klas VII i VIII.

– Nagranie filmu „Film dla Niepodległej”.

9 listopada o godz.11.11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” odziały przedszkolne i klasy I-VIII utworzą flagę narodową i wspólne zaśpiewają cztery zwrotki hymnu państwowego.

To będzie ciekawy tydzień, a poprzedziła go Nocka – Śladami niepodległości” (klasy IV-VIII) oraz akcje Kartki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego oraz Kartki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego, które przeprowadzono w październiku w oddziałach przedszkolnych i klasach I-VIII. 

(ak, md, bł)