Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika.

Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii: BohaterOn – włącz historię! Projekt ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Wszyscy uczniowie, poczynając od oddziałów przedszkolnych i kończąc na ósmoklasistach, wraz z nauczycielami upamiętnili i uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając im kartki z podziękowaniami za wolną Polskę.  Autorzy „laurek” uświadomili sobie, że ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – a akcja BohaterON pozwoliła każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

(ak)