Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

DLA NIEPODLEGŁEJ

 

Noc z 26 na 27 października była wyjątkowa dla uczniów klasy 6 a i 8 c,  ponieważ po raz pierwszy, razem z nauczycielkami prowadzącymi w tych grupach zajęcia „metody pracy zespołowej” – panią Karoliną Bartoś i panią Edytą Kuczkowską, spędzili noc w szkole. Już o godzinie 16 uczniowie zjawili się z plecakami, śpiworami, świetnymi pomysłami, a co najważniejsze dobrymi humorami.

Celem nocowania była dobra zabawa, ale przede wszystkim uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny, którym przydzielono zadania związane z tym ważnym wydarzeniem. A więc zaczęło się… burza mózgów, dyskusje, stoliki zadaniowe, tworzenie plakatów i wierszy – wszystko o tematyce patriotycznej. Oj działo się, działo… Było kreatywnie, kolorowo, głośno i radośnie… Nie lada wyzwaniem okazał się Escape Room „Gdzie jest  Marszałek?” oraz stworzenie scenariusza i nagranie filmiku „Dla Niepodległej”, za pośrednictwem którego dzieci podziękowały Polsce m.in. za wolność, opiekę, bezpieczeństwo, radość, a także złożyły życzenia urodzinowe dostojnej Jubilatce. Zamiast tradycyjnego „Sto lat” uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, aby uczcić 100 lat wolności.

Wszyscy bardzo się cieszyli, że innowacja spodobała się naszej Dyrekcji, która  umożliwiła nam organizację nocowania. Dziękujemy również pani Dyrektor i Pracownikom MiPBP w Wąbrzeźnie za współpracę, zwłaszcza nieopisaną pomoc w przygotowaniu Escape Roomu ;) Pani Zuzi Kurek za pomoc w przygotowaniu dyplomów oraz panu Marcinowi Zduniakowi za zmontowanie filmiku. Szczególne podziękowania należą się  państwu Marii i Jerzemu Kiwałom, którzy wsparli naszą inicjatywę finansowo. Dziękujemy również Mamie Nikodema, za przepyszne rogaliki dla całej grupy! I wszystkim uczestnikom za radosne, niezapomniane chwile w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karolina Bartoś i  Edyta Kuczkowska