Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

Wychodząc naprzeciw nowoczesnej edukacji, wychowawczynie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie zgłosiły swoje klasy do II edycji  Ogólnopolskiego Programu „Uczymy dzieci programować”. Organizatorem przedsięwzięcia jest EduSense, a głównymi koordynatorami Anna Świć i Rafał Mitkowski. Honorowy patronat sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Program trwa od 10 września 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.  i wymaga cotygodniowej aktywności związanej z programowaniem/kodowaniem, czyli czymś, co dzieci bardzo lubią, a co przy okazji pozytywnie wpływa na ich motywację do nauki. Jest to program, w którym uczymy podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, łącząc jego elementy z zajęciami z różnych edukacji. Treść zadań jest ściśle powiązana z podstawą programową.

Nauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości, bezpieczne wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat. Ucząc programowania, rozwijamy logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów,   umiejętność pracy zespołowej, zostawiając przy tym miejsce na rozwijanie kreatywności. Jednym słowem rozwijamy uniwersalne kompetencje przydatne, a wręcz niezbędne w dorosłym życiu i w każdym zawodzie.

Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, a wręcz przeciwnie – daje  wiele radości i satysfakcji uczniom.

                                                                                     Małgorzata Pieczywok

                                                                                     Małgorzata Wesołowska