Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

W środę 24 października br. uczniowie klas  drugich SP 3 wzięli udział w pierwszym spotkaniu z cyklu ,,Dzieciom czytanie – dorosłych zadanie”, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Przy okazji uczniowie realizują akcję ,,Poznajemy ludzi pełniących odpowiedzialne funkcje w Wąbrzeźnie i ich obowiązki oraz wybrane zawody mieszkańców miasta. Zwiedzamy instytucje publiczne i zakłady pracy”.  Tym razem udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie. Tam pani Dorota Sionkowska przeczytała książkę autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik  pt. ,,Kłopot z Orzeszkiem”. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Po przeczytaniu pani Dorota rozmawiała ze słuchaczami na temat opowiadania oraz udzielała odpowiedzi na wiele pytań. Opowiedziała o swojej pracy, zainteresowaniach oraz o budowie nowego budynku biblioteki.  Zapoznała z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń i księgozbiorem. Spotkanie było bardzo ciekawe. Nowoczesna siedziba wąbrzeskiej biblioteki wywarła duże wrażenie na uczniach. Po przyjściu do szkoły, zadowoleni, wykonali ilustracje do książki, z których zrobili pamiątkowy album.

Małgorzata Pieczywok

Małgorzata Wesołowska