19 grudnia odbyło się spotkanie z policjantem – panem sierż. szt. Michałem Wzorkiem na temat ,,Jestem bezpieczny podczas świąt i ferii zimowych". Zaproszony gość, odwołując się do doświadczeń dzieci i podając różne przykłady zachowań, z którymi mogą się  spotkać, przypomniał o zasadach zachowania bezpieczeństwa w czasie przerwy świątecznej oraz ferii zimowych. Szczególnie zwrócił uwagę na zakaz używania przez dzieci materiałów pirotechnicznych. Podczas spotkania prowadzący mówił o właściwym korzystaniu z komputera. Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Promyczki” i „Słoneczka” oraz klas I-III aktywnie włączyły się w rozmowę o niebezpiecznych zachowaniach podczas zabaw zimowych i ich poważnych  skutkach. Wymieniły numery alarmowe i  utrwaliły sobie zasady właściwego  reagowania w niebezpiecznych sytuacjach.

(md)