Fotki w GALERII

W  piątek 14.12.2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych „Słoneczka” i „Promyczki” miały okazję  po raz kolejny spotkać się z bohaterem książek Paulette Bourgeois – żółwikiem Franklinem. Dzieci doskonale już wiedziały, że główny bohater Franklin, przesympatyczny żółwik ma wiele fascynujących przygód. To spotkanie było jednak wyjątkowe, gdyż na czytanie – spotkanie z cyklu „Spotkania z Franklinem” panie Magdalena Dąbrowska i Karolina Borowiecka zaprosiły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Miejskiego „Bajka” wraz z wychowawczyniami panią Mirosławą Szuberlą i Beatą Świątkowską. Książkę Franklin i prezent świąteczny” czytał zaproszony na tą okazję gość – pani Agnieszka Pesta, mama dziecka uczęszczającego do oddziału przedszkolnego w SP 3. Dzieci słuchały historii z wielką uwagą.

Uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące treści książki, gdzie głównym motywem,  tym razem, jest pomoc  w zbiórce prezentów świątecznych  dla biednych dzieci. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a szczególnie o tradycji obdarowywania jako wartości dla obdarowywanego i obdarowującego.

Pani Karolina Borowiecka ożywiła świąteczne spotkanie zapraszając wszystkich uczestników na  wspólne śpiewanie kolęd  i pastorałek.

Dziękujemy za wizytę Gości.

M. D, K. B.