W świetlicy SP 3 podsumowano konkurs literacko-plastyczny „Moja Babcia/mój Dziadek”.
Wpłynęły 32 prace uczniów klas I-III, którzy przed feriami zapoznali się z tekstem Półeczka babci Tosi.
I miejsca przyznano:
Julii Pochylskiej
za niezwykle pracochłonną i efektowną technikę wykonania portretu dziadka,
Zuzannie Dylewskiej za ciekawe i wszechstronne przedstawienie postaci babci,
Neli Isbrandt za najlepsze uchwycenie podobieństwa,
Roksanie Kołodziejskiej za ciepłe przedstawienie bliskiej osoby
oraz Klaudii Nadolskiej za ciekawą oprawę plastyczną.

Miejsce II przypadło Hubertowi Szczutowskiemu, Jackowi Tilmanowskiemu i Blance Seroce.
Na miejscu III znalazły się prace Roksany Ptak i Bartka Więckowskiego.
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki „Domek Pod Żurawiem”.

Ponadto wyróżniono prace Zuzanny Kraczyńskiej, Nikoli Paluch, Martyny Zielińskiej, Malwiny Smycz, Neli Leszek, Julii Kotłubaj i Zuzanny Świtajskiej. Wystawa wytworów gościła w szkolnej świetlicy tylko jeden dzień, gdyż zgodnie z umową piękne rysunki i serdeczne słowa „powędrowały” do babć i dziadków małych autorów. Mamy nadzieję, że dadzą one wiele radości i wzruszeń ich adresatom.

(bł)