Dnia 7 lutego 2019 r. uczniowie klasy 3 b odwiedzili Wąbrzeskie Zakłady Graficzne.  Z wielka pasją opowiadał o nich dyrektor Leszek Dembek. Pod jego opieką dzieci zwiedziły cały budynek, poznając tajniki druku i wiele ciekawostek związanych z tym zawodem. Uczniów zadziwiały ogromne, nowoczesne  maszyny, które bardzo dokładnie drukowały najmniejsze literki. Na koniec wszyscy otrzymali prezenty. Uczniowie byli zdumieni, że wydrukowanie książki to taki skomplikowany proces. Ciekawe, czy ktoś z trzecioklasistów w przyszłości będzie drukarzem?

TS