Fotki w GALERII

Nasza szkoła już po raz siedemnasty przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, którą organizuje  Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W tym roku usypaliśmy „górę” z 133 963 sztuk monet  o wartości 3347,76 zł – 5,67 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w szkole, w ubiegłym roku było to  6.18 zł.

W  zbiórkę groszy zaangażowana była cała społeczność szkolna. Nawet mieszczące się w naszej placówce oddziały przedszkolne dorzuciły nie małą górę grosików.

Są klasy, które szczególnie wyróżniły się w tegorocznej akcji:

7b –  wychowawca Karolina Bartoś –zebrała 851,08 zł – 25, 79 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie (rekord szkoły!)

2a – wychowawca Małgorzata Pieczywok  –  467,39 zł 21,25  zł w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie

3b – wychowawca –  Teresa Szkołyk – 219,1411,53 zł w przeliczeniu na jednego ucznia w  klasie.

Indywidualnie największą „górę” groszy w szkole usypali uczniowie:

Łukasz Kanikowski  – 7b

Nikola Kochańska  – 5c

Łukasz Klimek – 6b

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza
jest największa na świecie!”

Aleksandra Balicka

Łukasz Kanikowski - kl. VII b