W lutym dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Promyczki” uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu „Spotkania z Franklinem”. Tym razem wysłuchały tekstu z książki  P. Bourgeois Franklin i Walentynki” czytanej przez p. Monikę Stenzel – pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wąbrzeźnie. Słuchały jej z wielką uwagą. Uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali na pytania dotyczące treści książki czytane przez panie Karolinę Borowiecką i Magdalenę Dąbrowską. Główny bohater w drodze do szkoły gubi zrobione dla przyjaciół z klasy „walentynki”. Nie chce pokazywać  się kolegom z klasy, gdyż sądzi, że nikt go nie będzie lubił za brak upominku. Myli się bardzo, jego koledzy chętnie obdarowują swojego przyjaciela, nie oczekując nic w zamian. Na drugi dzień postanawia obdarować swoich zaskoczonych rówieśników „walentynkami” z okazji „Dnia Przyjaciela”. Franklin już wie, że może obdarowywać swoich najbliższych dobrym słowem, uśmiechem nie tylko w wyznaczonych dniach w kalendarzu, lecz może to robić  przy okazji wszystkich spotkań z przyjaciółmi.

Pani Monika Stenzel zachęciła dzieci, by codziennie w szkole mówiły sobie miłe słowa, częściej się do siebie uśmiechały i pomagały sobie w różnych sytuacjach. Dodatkowo wykonały także „serduszka” dla swoich koleżanek i kolegów z grupy.

K. B., M. D.