Bartosz Skopiński – uczeń klasy VIII c Szkoły Podstawowej nr 3 im. E. Wojnowskiego  w Wąbrzeźnie – uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

„Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej” – mawiał Albert Einstein. Ta myśl zapewne przyświecała młodemu fizykowi z wąbrzeskiej „Trójki” na konkursie przedmiotowym z fizyki, który jak burza przeszedł wszystkie trzy jego etapy. Sukces tym większy, że tylko 35 uczniów z całego województwa kujawsko-pomorskiego sięgnęło po ten tytuł. Być laureatem to brzmi dumnie. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie praca własna, wsparcie rodziców i zaangażowanie nauczycieli, którzy przygotowywali Bartosza do konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Jak widać, wąbrzeska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego to kuźnia młodych talentów. Po sukcesach w zawodach sportowych, konkursach z języka polskiego, matematyki, historii, chemii, przyszedł czas i na laureata z fizyki. Oby tak dalej, czego życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor SP 3