Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

29 marca odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY dla klas trzecichZ ANDERSENEM W ŚWIAT WARTOŚCI”. Wzięło w nim udział 15 uczniów: ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II – z klasy III a – Wiktoria Czerwińska, Alicja Ratajczak, Michalina Tire, z klasa III b –Nina Faleńska, Marcel Jakielaszek, Oliwia Lewandowska, Zuzanna Wasilewska. Szkołę Podstawową nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego reprezentowali: z klasy III a – Kaja Dalasińska, Mikołaj Kwiatkowski, Blanka Stefańska, Wiktoria Winiarska,  z klasy III b  –Zuzanna Dylewska, Wiktoria Garwolińska, Armin Olszewski, Zuzanna Świtajska.

Celem konkursu było zapoznanie z biografią i twórczością Hansa Christiana Andersena, poznanie wybranych baśni, budzenie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi i dzieciom, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, kształtowanie umiejętności przekazywania przez dzieci zapamiętanych wiadomości.

 

 

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością baśni H. Ch. Andersena w przekładzie Cecylii Niewiadomskiej: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”,  „Księżniczka na ziarnku grochu”,  „Dzikie łabędzie”,  „Królowa Śniegu” oraz  biografii pisarza. 

W świat baśni uczestników konkursu wprowadziły dzieci z klas pierwszych, prezentując fragment baśni „Calineczka”. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach: test z pytaniami zamkniętymi, pytania otwarte, krzyżówka, historyjka obrazkowa i puzzle, fragmenty tekstu, rekwizyt.

Wychowawczynie: Anna Lubocka i Dorota Pyć z SP 2  oraz Iwona Knitter i Teresa Szkołyk z SP 3, z dużym zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie swoich uczniów do konkursu. 

Konkurs oceniało jury w składzie:

Hanna Bokota – bibliotekarz szkolnej biblioteki

Edyta Kuczkowska – nauczycielka języka polskiego

Judyta Latuszek – nauczycielka języka angielskiego

 

 

Jury przyznało następujące miejsca: 

I miejsce – Wikoria Czerwińska z kl. III a (SP 2)

II miejsce – Alicja Ratajczak z kl. III a (SP 2)

III miejsce – Mikołaj Kwiatkowski z kl. III a i Armin Olszewski z kl. III b (SP 3)
                              

Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy konkursu.

W przerwie konkursu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym z rąk jury otrzymały dyplomy. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3.

 

Zwycięzcom gratulujemy znakomitej znajomości baśni!

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się we wspólne czytanie z dziećmi i dzieciom!

 

Organizator: Magdalena Dąbrowska, SP 3