Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Na zajęciach z  języka polskiego uczniowie naszej klasy klasy ( 4d ) oraz klasy 3a mieli zaszczyt gościć   autora serii książek pt.: ”Mataszkowie” - pana Tomasza Stochmala. Była to wyjątkowa lekcja, na której poznaliśmy tajniki pracy pisarza, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat bohaterów oraz miejsc, które odwiedzają. Poznaliśmy zabytki, przyrodę oraz legendy związane z Mazurami, Gdańskiem, a także okolicznymi wioskami – Ryńskiem, Dębową Łąką, Niedźwiedziem i wreszcie – z samym Wąbrzeźnem. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziła książka pt.: ”Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej”. Pan Tomasz Stochmal,  przy okazji omawiania utworu, sprawdził naszą wiedzę na temat miasta rodzinnego. Okazało się, że wiemy dużo o herbie, historii i zabytkach Wąbrzeźna. Na zakończenie mogliśmy zadawać pytania autorowi, poprosić o autograf, a nawet o wspólne zdjęcie. Zajęcia bardzo nam się podobały, o czym świadczy bezbłędnie rozwiązana krzyżówka, którą przygotował pan Tomasz, aby sprawdzić, czy uważnie słuchaliśmy opowieści o Mataszkach.  Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z kolejnym ciekawym człowiekiem!

Julia Białkowska
Dominik Kołodziejczyk
Patryk Zieliński
Mateusz Utnicki