Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

Od 13 do 17 maja 2019 r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr3 im. E. Wojnowskiego w Wąbrzeźnie mieli okazję spotkać się z mieszkańcem Wąbrzeźna, emerytowanym nauczycielem Panem Wiesławem Gajewskim.

Pan Gajewski od wielu lat odwiedza naszą szkołę i spotyka się z dziećmi. Każde ze spotkań jest wspaniałą lekcją historii. Młode pokolenie ma okazję dowiedzieć się więcej na temat przeszłości np. o armii gen. Hallera, w której służył tata Pana Gajewskiego, czy powstaniu warszawskim, w którym walczył brat. Szanowny gość nie tylko opowiadał, ale przygotował i pokazał prezentację nawiązującą do czasów, o których mówił. Uczniowie byli poruszeni tym, co usłyszeli i zobaczyli. Ponadto dzieci mogły przyjrzeć się pamiątkom rodzinnym. Dodatkowo klasy VI miały również okazję pobawić się, gdyż Pan Gajewski przygotował dla nich szereg zabaw i zagadek.

Bardzo dziękujemy Panu Wiesławowi Gajewskiemu za „żywą lekcję historii”, która na długo zostanie w naszej pamięci.

(aw)