Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

W tym roku odbyła się XX edycja ogólnopolskiego konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych (klasy 1-6) jako konkurs plastyczny, dla szkół gimnazjalnych, szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadgimnazjalnych  jako konkurs wiedzy geologiczno-środowiskowej.

Tym razem uczestnicy konkursu mieli opisać  jedno zdarzenie z naszej bliższej lub dalszej historii, kiedy to żywioły zdecydowały o tym, jak potoczyły się dalsze losy ludzkości i zachowały się w naszej pamięci po dziś dzień. Raporty ze swoich poszukiwań uczniowie przesyłali w formie prac pisemnych lub plastycznych, do regionalnych oddziałów PIG-PIB (w Sosnowcu, Gdańsku, Szczecinie, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie).

Pięcioro  uczniów naszej szkoły: Aleksandra Białkowska, Aleksandra Kornacka, Oliwia Nadolska, Jan Pieczywok, Kacper Sułkowski napisało bardzo ciekawe referaty.  

Aleksandra Kornacka z klasy 8b została zaproszona do udziału w części teoretycznej konkursu  geologicznego, która odbyła się 14 maja 2019 r. w  Państwowym Instytucie Geologicznym w Gdańsku. Ola w I części pracy konkursowej opisała istotę powstawania trzęsień ziemi, wskazała ich wpływ na gospodarkę i życie ludzi w strefach aktywnych sejsmicznie. W II etapie uczennica odpowiadała na pytania konkursowe zawarte w teście pisemnym.

Po tym etapie Ola została wyróżniona z w półfinale regionalnym województw:

kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Podczas  etapu regionalnego uczennica  wykazała się dużą wiedzą geologiczną.

Oli życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania zainteresowań geologią w szkole ponadpodstawowej.

                                                                Dorota Zielińska – nauczyciel geografii