Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

W kwietniu i maju dzieci z naszej szkoły włączyły się w XI edycję akcji „Kredki dla Afryki” organizowaną przez fundację Asante, która wspiera placówki oświatowe w Afryce. 

Fundacja zajmuje się zbiórką przyborów szkolnych z polskich szkół. Przybory szkolne są niezbędne w procesie edukacji i mogą pomóc dzieciom z ubogich rejonów Afryki. My mogliśmy pomóc dzieciom ze szkół w Kenii, Zambii, Ganie i Togo. Udało nam się zebrać takie oto przybory szkolne: 50 kompletów kredek, 6 kompletów kredek pastelowych, 20 kompletów plasteliny, 4 komplety kredy,                39 pędzli, 15 kompletów farb plakatowych, 9 kompletów farb akwarelowych, 155 długopisów, 120 ołówków, 20 kompletów pisaków, 2 zakreślacze, 36 zeszytów w wąskie linie, 24 zeszyty w szerokie linie, 77 zeszytów w kratkę, 3 zeszyty A 5,15 bloków technicznych z białymi kartkami, 10 bloków technicznych z kolorowymi kartkami, 10 bloków rysunkowych z białymi kartkami, 11 bloków rysunkowych z kolorowymi kartkami, 12 wycinanek, 14 notesów, 2 komplety naklejek, 1 opakowanie bibuły, 11 nożyczek, 47 klejów, 12 linijek, 14 ekierek, 7 kątomierzy, 1 cyrkiel, 2 liczydła, 31 gumek, 21 temperówek, 2 worki gimnastyczne. 

     

„Radość naszych małych przyjaciół na Czarnym Lądzie
jest dla nas największym marzeniem, które pomagacie nam spełniać.” 

(fundacja Asante)

 

Nieważne, czy będziemy pomagać osobie z tej samej ulicy, z tego samego miasta, z tego samego kraju czy mieszkającego tysiące kilometrów stąd. Ważne, że chcemy wnosić w ich życie coś dobrego, coś miłego.

 

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w zbiórce!

Karolina Borowiecka i Magdalena Dąbrowska