27 i 28 maja uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez dietetyka p. Agatę Dereszowską w ramach „Programu dla szkół" na temat ,,Dla każdego coś zdrowego – wiem, co jem", „Kreatywny mózg – wiem, co jem". „Program dla szkół” to unijny projekt polegający na dostarczaniu dzieciom w ciągu roku szkolnego owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Ma on propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.

Pani dietetyk wspólnie z uczniami omówiła piramidę zdrowego żywienia. Zwróciła uwagę na produkty pomagające właściwie funkcjonować naszemu mózgowi. Dzieci klasyfikowały je ze względu na zdrowie konsumentów. Pani dietetyk uwrażliwiała słuchaczy zarówno na te, których nie powinno zabraknąć w naszej diecie, jak i te, których należy unikać lub znacząco ograniczyć ich spożycie. Podkreślała również znaczenie aktywności fizycznej dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.

(md)