31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu i Dzień Dziecka. Spośród wielu atrakcji przygotowanych przez wychowawców, uczniowie klas I-III brali udział w Małej Olimpiadzie Sportowej, której celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji oraz kulturalnego kibicowania swojej drużynie. Olimpiadę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – M. Pieczywok i  M. Wesołowska. Dzieci rywalizowały ze sobą na poszczególnych poziomach klas w            8 konkurencjach, wykazując się zwinnością, szybkością, siłą i celnością. Wszyscy uczestnicy  byli bardzo dobrze przygotowani i aktywnie uczestniczyli w turniejowych zmaganiach. Z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem wykonywali wszystkie zadania.

W tym roku za zajęcie pierwszego miejsca puchar przechodni trafił do klas: I b, II a i III a. W nagrodę za sportową postawę uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.

Czas na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Dzieci spisały się znakomicie, a ich zapał wspierany  był przez aktywny doping. Uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę  i postawę sportową. Zwycięzcom gratulujemy!

M. Pieczywok, M. Wesołowska