Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

W ubiegłym roku szkolnym klasa II a (obecnie III a) z SP nr 3zajęła I miejsce  w  VIII edycji konkursu ekologicznego pn. „Zamień odpady na klasowe wypady”, którego celem jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie i promowanie postaw ekologicznych, a w szczególności nawyku segregacji odpadów.

Jako nagrodę  uczniowie otrzymali dofinansowanie w wysokości 3000 zł do wycieczki klasowej o charakterze przyrodniczym lub ekologicznym. Fundatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.Nagrodę klasa przeznaczyła na wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Odbyła się ona 17 września br.          Zwiedzanie rozpoczęło się od  spaceru po Nabrzeżu Kościuszkowskim w Gdyni,  przy którym stacjonują m.in. niszczyciel ORP „Błyskawica” i żaglowiec „Dar Pomorza”. Dzieci miały też  okazję zwiedzenia statku pirackiego.

Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki "Experyment" w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, gdzie uczniowie korzystali z interaktywnych ekspozycji umieszczonych na sali. Wystawa, którą zwiedzali, podzielona była na cztery strefy tematyczne: „Hydroświat” – poznawanie tajemnic świata wodnego,  „Drzewo życia” – wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie  uczniowie  mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, zobaczyć świat,, ich oczami'' oraz uczestniczyć w symulowanym  trzęsieniu ziemi.

 „Niewidoczne siły” to kolejna wystawa,  na której uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Zajęcia  w sekcji „Akcja – człowiek” dały dzieciom możliwość poznania anatomii  ludzkiego ciała.  

Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie kolejką retro jednego z większych w Polsce ogrodów zoologicznych - ZOO w Gdańsku Oliwie. Uczniowie obserwowali  dzikie zwierzęta z różnych rejonów świata  i dowiedzieli się wiele na temat ich życia i zwyczajów.

Wycieczka okazała się znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Dzieci wracały zadowolone i pełne wrażeń. W drodze powrotnej uczestnicy głośno skandowali: „Ale wyją…, ale wyją.., ale wyjątkowo fajnie było!”.

Opiekunami uczniów były wychowawczynie :Małgorzata  Pieczywok  i Lucyna Gajowczyk - Saniewska . Organizatorem wycieczki  było Biuro Turystyczne Tramp z Bydgoszczy.

  Małgorzata Pieczywok