Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. E. Wojnowskiego w Wąbrzeźnie  w szczególny sposób uczcili  80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Szkoła włączyła się bowiem w akcję : „Przerwany marsz”, która ma na celu oddać hołd i podziękować świadkom II wojny światowej za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Już 2 września podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 w murach naszej szkoły pojawił się szczególny  gość., był nim pan Wiesław Gajewski, emerytowany nauczyciel, przyjaciel SP3 i jednocześnie przedstawiciel tego pokolenia, które 80 lat temu nie mogło rozpocząć nauki , ponieważ zaczęła się  II wojna światowa. To spotkanie w naszej szkole i w wielu innych szkołach w Polsce z przedstawicielami wojennego pokolenia w sposób symboliczny miało dokończyć ich przerwaną przed osiemdziesięciu  laty edukację.

Kolejnym działaniem  w ramach akcji ,,Przerwany marsz'' jest  szukanie przez uczniów informacji na temat II wojny światowej poprzez rozmowy z najbliższymi: Babciami, Dziadkami a także sąsiadami.  Zdobyte informacje przekazują na lekcjach historii nauczycielom. Niektórzy uczniowie zapraszają swoich najbliższych do szkoły. Takie spotkanie odbyło się w środę, 18 września z dziadkiem jednego z uczniów  kl.VIII a,  panem Władysławem Dąbkowskim, , który podzielił się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.

Tego rodzaju działania mają na celu zwrócenie uwagi uczniów na pokolenie Dzieci Wojny.

A. Wałdoch