Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :)

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA  

 

Przedszkolaki z wąbrzeskiej „Trójki” od samego początku roku szkolnego  2019/2020 zabrały się ostro do pracy. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia dydaktyczne, dobra zabawa,  no i przede wszystkim rozpoczęcie akcji czytelniczych – to nasze priorytety. 

 

1) Projekt „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”, której autorką jest Pani Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej, nie pierwszy raz już gości w Naszej placówce. Projekt ten to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie (ale nie tylko – gdyż projekt ma rangę „Projektu międzynarodowego”), w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach.

Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. Cele szczegółowe to przede wszystkim:

a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

c) wprowadzenie dziecka w świat literatury,

d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

k) promocja przedszkola,

l) rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” grupa przedszkolna „Słoneczka” ze swoja wychowawczynią już nie pierwszy raz będzie brała udział w tej cudowniej akcji.  Jednym słowem – „CZYTAMY”.  Czytamy wszędzie – w domu, przed zabawą, po zabawie, przed śniadaniem – po, zapraszamy Gości by Nam czytali.  Każda okazja jest dobra by czytać. Zapomnieliśmy dodać, że – „Miś” to motyw przewodni projektu. A któż nie uwielbia Misia, do którego można się przytulić J

 „Słoneczka” zapraszają do śledzenia poczynań w tej akcji. Będzie mnóstwo uśmiechu, radości, a miś – „GOLDI”, godny następca poprzednich misiów, zawita do każdego dziecka - by spędzić z Nim określony czas. Chwile te będą niezapomnianym przeżyciem zostającym na długo w pamięci. Kto to jest „Goldi”??? – zdradzimy niebawem. Goldi uwielbia słuchać czytanych książek, a co będzie działo się dalej, tego do końca jeszcze nikt nie wie.

Drugą poważną akcją,  do której przystąpiliśmy to projekt „MAŁA  KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. To kolejny program, dzięki któremu „Słoneczka” z SP  3 będą rozwijały swoją wrażliwość czytelniczą. Dzięki współpracy z  p. Joanną Górecką – pracownikiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie (filia 1), która opiekuje się już nie pierwszy rok naszymi przedszkolakami, możemy czynnie uczestniczyć w wzbogacaniu naszych przedszkolaków o wiedzę, która na pewno będzie niosła za sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Akcja wielka  - a rzecz prosta. Idziemy do biblioteki, wypożyczamy książki, zwracamy książki. Co dostajemy – uśmiech, dobre słowo oraz umiejętność dbania o nie swoją rzecz, to tak pokrótce.  Po uzbieraniu 10 naklejek – dowodów naszej obecności w bibliotece – wypożyczeń, otrzymamy imienny dyplom. To będzie potwierdzenie nie tylko Naszej aktywności czytelniczej – przedszkolnej , ale także kochani Rodzice Waszego zaangażowania w akcję – współpracy z naszą placówką. Na dobry start dostaliśmy od p. Joanny prezent – książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Młodego Czytelnika. To już druga Nasza karta biblioteczna – ta pierwsza potrzebna jest nam do cotygodniowych – piątkowych wypożyczeń u zawsze uśmiechniętej p. Asi.

DZIEŃ KROPKI

W piątek 13 września „Słoneczka” i „Promyczki” świętowały „Międzynarodowy Dzień Kropki”. 

 Święto Kropki? O co chodzi? 

Zaczęło się jak to zazwyczaj się zaczyna, bardzo niewinnie. Vashti - główna bohaterka książki  Petera Reynoldsa - "The Dot" była małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzyła w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisiała w takim ważnym miejscu i wszyscy mogli ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek.

Malowanie pochłonęło ją całkowicie, mieszała farby ze sobą, odkrywała nowe kolory, namalowała dziesiątki mniejszych, większych kropek. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie, a dziewczynka z dumą przechadzała się korytarzem. Nagle zauważyła małego chłopca, który z zachwytem podziwiał kolorowe kropki na obrazach. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Vashti długo się nie zastanawiała, podała chłopcu kartkę i poprosiła by coś szybko narysował. Narysował to, co potrafił - zygzak. Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło. Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.

DZIEŃ KROPKI często nazywa się też Dniem Kreatywności. Dlatego i MY postanowiliśmy świetnie się bawić tego dnia. Wszystko było „zakropkowane”, nasze buzie, ubrania, prace, piosenki. Nawet powstały plamy – kropki na boisku szkolnym z naszych ciał. Wesoło było tego dnia – nawet zapomnieliśmy, że miał być to pechowy „piątek trzynastego”.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

10 września 2019 roku oddziały przedszkolne „Słoneczka” i „Promyczki” z naszej szkoły odwiedził pan sierż. szt. Michał Wzorek z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, nie pierwszy raz przypomniał Nam jak mamy zachowywać się, by być bezpieczni.

 Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły - przedszkola”. W trakcie spotkania policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, poboczu i przy przechodzeniu przez jezdnię. Zachęcał dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe oraz uczulił na konieczność zapinania pasów podczas jazdy autem. Tłumaczył, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Przestrzegał też najmłodszych przed zawieraniem znajomości z nieznanymi Nam ludźmi.

Nie obyło się też bez ciekawych opowieści  dzieci o ”grzeszkach ” rodzicówJ, na które pan Michał zawsze reaguje bardzo pozytywnie - wyciągając pozytywny morał, przestrzegając Nas od ogromnych kłopotów.

Najmłodsi utrwalili sobie również ważne numery alarmowe. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Na koniec spotkania p. Michał zaprosił Nas do współpracy, której nie omieszkamy nie skorzystać.  Dziękujemy.