,,Im więcej dajesz, tym większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać, to nie znaczy tracić”

(Antoine de Saint-Exupery)

To motto przyświecało naszym uczniom , biorącym  udział w ,,Pikniku Rodzinnym” zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie.

Dzieci zaprezentowały program teatralno-wokalny  pt. ,,Nasze Wąbrzeźno”.  Ich występ dostarczył wiele emocji podopiecznym DPS-u, sprawił, że choć na chwilę zapomnieli o trudach życia codziennego.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie  zrozumieli, jak ważna jest troska o drugiego człowieka, a czas spędzony z mieszkańcami pozwolił im dostrzec problemy innych.

Młodzi artyści przekonali się także, że czasem niewiele trzeba, aby kogoś uszczęśliwić, bo:,, Szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy, ale tego, co dostajemy”. (Ben Carlson)

(KB EK)