Pod koniec września 2019 roku w klasie IV b odbył się „Jesienny wieczór gier w języku polskim i języku angielskim”. Uczniowie i ich rodzice spotkali się, aby  spędzić wieczór, grając w różne gry. Na początku spotkania rodzice rozwiązywali zagadki zadawane przez dzieci. Nie zabrakło znanych gier planszowych, takich jak: „Chińczyk”, „Warcaby”, „Domino”. Dzieci okazały się wspaniałymi graczami, trudno było z nimi wygrać.

Ciekawą propozycją dla  uczestników spotkania były gry w języku angielskim. Dzieci oglądały także krótki filmik przedstawiający pory roku w Wąbrzeźnie. Na tablicy interaktywnej rozwiązywały różne zagadki w języku angielskim, liczyły, układały puzzle. Brały udział w quizach, które rozwiązywały wraz z rodzicami przy pomocy smartfonów. Wykonywały także zadania związane z kodowaniem. Ponadto, uczniom i ich rodzicom przedstawione zostały wskazówki usprawniające proces uczenia się oraz przydatne strony do nauki języka angielskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorkami wieczoru gier były pani Judyta Latuszek i pani Magdalena Dąbrowska.

(jl, md)