Jak co roku uczniowie SP3 włączyli się w akcję „Sprzątania Świata”, która ma na celu uaktywnienie i integrację społeczności szkolnej oraz zachęcenie młodych ludzi do działań na rzecz poprawy stanu  środowiska przyrodniczego.

W piątek 20.09.2019r. dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami oraz   klasy IV-VII pod opieką nauczycieli przyrody i wychowania fizycznego udały się na Podzamcze.  Uczniowie sprzątali teren parku na Górze Zamkowej, ruiny zamku, fragment trasy ścieżki rowerowej nad Jeziorem Zamkowym ,  plażę, amfiteatr.  Porządkowali także teren wokół Szkoły Podstawowej nr 3. Zebrano łącznie 15 średnich worków śmieci, w tym najwięcej szkła i  plastiku.

Wszyscy uczniowie pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem, traktując udział w akcji  jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę -  bardzo potrzebną naszemu środowisku.

Koordynatorem akcji była Lidia Będziechowska.