Skład samorządu w roku szkolnym 2018/2019

Dawid Kamiński VIII a

Opiekun Samorządu: mgr Dorota Piotrowicz

Cele działalności:

• czynny udział uczniów w  życiu szkoły poprzez pracę w samorządach klasowych, grupach wiekowych
  • rozwijanie samodzielności i samorządności uczniów oraz wyrabianie odpowiedzi za podjęte samodzielne zadania
  • pobudzanie uczniów do jak najlepszego spełniania obowiązków szkolnych
  • dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji
  • współpraca z nauczycielami w celu osiągnięcia przez uczniów jak najlepszych   wyników w nauce

Zadania stałe:

• prowadzenie tablicy Samorządu Uczniowskiego i  dbanie o jej estetykę, wywieszanie aktualnych informacji o pracy Samorządu Uczniowskiego,
  •  informowanie społeczności szkolnej o organizowanych akcjach,
  • całoroczna akcja pn. „Szczęśliwy Numerek”,
  • spotkania Rady Samorządu  Uczniowskiego z opiekunem,
  • współpraca z  Dyrekcją i Radą Rodziców naszej szkoły,
  • aktualizacja informacji o działalności Samorządu  Uczniowskiego na stronie internetowej szkoły,
  • przedstawienia dla najmłodszych uczniów naszej szkoły,
  • kształtowanie postaw prospołecznych, w tym poprzez możliwość udziału w działaniach  z zakresu wolontariatu, sprzyjających aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym,
  • organizowanie  akcji  charytatywnych,
  • udział w uroczystościach szkolnych i na terenie miasta,
  • reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym.

Akcje charytatywne, które są dla nas bardzo ważne to zbiórka karym dla bezdomnych  zwierząt  w schroniskach oraz udział w akcji „Rodacy Bohaterom”.  Akcja ma na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu.

Organizujemy konkursy wspierające talenty naszych koleżanek i kolegów.

Reprezentujemy  społeczność szkolną.

Zakończyliśmy jesienną zbiórkę suchej karmy dla zwierząt.
Akcja trwała od 4 października pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Zebraliśmy ponad 650kg karmy dla psów i kotów.    Były również koce i poduszki. Cieszymy się, że los niechcianych zwierzaków nie jest obojętny naszym uczniom i chętnie uczestniczą w organizowanej akcji.  Karmę przekazaliśmy dla zwierząt ze schroniska w Węgrowie oraz  dla Stowarzyszenia S.O.S dla Zwierząt Wąbrzeźno. Uczniowie, którzy przynieśli największą ilość karmy otrzymali upominki.  Zachęcamy do odwiedzenia strony: Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie – adopcje (może choćby   jeden zwierzak znajdzie swój dom i kochającą rodzinę).

Wszystkim, serdecznie dziękujemy.