Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie - Aktualności
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
tel. 56 688 20 19
sp3@wabrzezno.com

foto1

SP 3

foto1

SZKOŁA

foto1

PRZYJAŹNI

foto1

SPORTU

foto1

I SUKCESU :) 

 

 

 

 

Radosnych, wspaniałych, niezapomnianych,
ale przede wszystkim bezpiecznych i beztroskich  wakacji  
oraz udanego wypoczynku 
z dala od wszystkich codziennych obowiązków... 

W Toruniu, 28 kwietnia 2018 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK odbył się wojewódzki etap konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Z Wąbrzeźna, do tego etapu jedynie zakwalifikował się uczeń klasy VII Jan Pieczywok, ze Szkoły Podstawowej Nr 3.  Odniósł on sukces, otrzymał tytuł Laureata konkursu „Liga Zadaniowa”. Gwarantuje to zwolnienie z odpowiedniej części sprawdzianu przeprowadzanego na zakończenie klasy VIII.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Bartosz Skopiński, uczeń klasy VII.

Liga Zadaniowa jest to konkurs matematyczny dla zdolnych, wytrwałych i pracowitych uczniów, którzy poszerzają wiedzę z matematyki poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów. Dzięki konkursowi nauczyciele mają przyjemność pracować z dziećmi zainteresowanymi poznawaniem matematyki.

Organizatorami konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa” są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK Toruń oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Konkurs jest trzyetapowy i składa się z pięciu spotkań rozłożonych równomiernie w ciągu roku szkolnego.

Zadania niespodzianki to konkurs towarzyszący Lidze Zadaniowej. Uczniowie nagrodzeni w tym konkursie to: I miejsce: Oliwia Nadolska kl. VIIc, Kacper Sułkowski kl. VIIb, Nadia Gościńska kl. VIb,  III miejsce: Krystian Basak kl. VIIc.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 15 czerwca 2018r.

 

Zwycięzcom  gratulujemy!

Czy Pierwszak może być specjalistą z każdej dziedziny wiedzy, być Omnibusem?

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego 19 czerwca odbył się IX Międzyszkolny Turniej „Pierwszak Omnibus”. Przystąpiły do niego trzyosobowe zespoły wytypowane w eliminacjach klasowych.

Zagadki, odpowiedzi na pytania, rozwiązywanie rebusów, wykazywanie się wiedzą przyrodniczą, pamięcią wzrokową, koordynacją ruchową, umiejętnością budowania zdań – to tylko niektóre zadania, z którymi uczniowie musieli sobie poradzić. Nową ważną umiejętnością, którą nabywali na konkursie, była umiejętność pracy zespołowej.

Wiedza i umiejętności dzieci były tak rozległe, że dopiero dogrywka zadecydowała o zwycięstwie. Zwycięzcami Międzyszkolnego Turnieju „Pierwszak Omnibus” zostały dzieci z klasy I b z SP 2 – Julia Lubińska, Nadia Lubińska, Bartosz Topolewski. Ich wychowawczynią jest Jolanta Kalinko.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorami konkursu były Lucyna Gajowczyk i Teresa Szkołyk.

Autor zdjęć Kamil Topolewski.

„Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Drugie półrocze było dla nas okresem wytężonej pracy, w której stawialiśmy na  naukę sport i przyjaźń. Byliśmy aktywni w wielu akcjach charytatywnych, osiągaliśmy wysokie noty w różnorodnych konkursach, turniejach i zawodach. Są wśród nas, którzy noszą zaszczytne tytuły: finalistów, laureatów i  mistrzów, ale nie byłoby tych sukcesów bez ciężkiej pracy nauczyciel. Dziękujemy im za to ogromnymi brawami!...”

 

Na apelu, który w SP 3 odbył się w środę, przypomniano sukcesy uczniów w wielu konkursach. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy. Na  środku sali stawali najlepsi matematycy, poloniści, geografowie, statystycy, poloniści, historycy, recytatorzy, przyrodnicy, biologowie, plastycy, sportowcy, tancerze i wielu innych, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem rozsławili imię „Trójki”. Otrzymali oni książki, pamiątkowe dyplomy i oklaski. Lista osiągnięć uczniów SP 3 znajduje się na stronie szkoły w zakładce Uczniowie – nasze osiągnięcia. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

(SP 3)

 

W bieżącym roku szkolnym w świetlicy SP 3 realizowano kolejną edycję Konkursu aktywizacyjnego z serduszkiem. Tradycyjnie zapełniono nazwiskami chętnych ogromny arkusz A3, czyli ok. 80 osób. Zebrali oni łącznie ponad tysiąc serduszek nie tylko za wykonywanie określonych zadań, ale również za udział w akcjach charytatywnych, grzeczne zachowanie, odrabianie lekcji, pomoc w pracach w świetlicy. W tym roku najlepszą okazała się uczennica klasy II a Dominika Fiszeder, która zdobyła 47 serduszek. Po raz pierwszy w ścisłym finale znalazł się chłopiec – Ksawery Piontkowski z III d, który zdobył 43 serca. Trzecie miejsce wywalczyła zawsze aktywna i chętna do pracy Lena Dąbrowska z klasy III a – 40.

Pozostałe wyniki:

IV m. Martyna Kunicka – III d

V m. Ewa Gorczyńska – II a

VI m. Zuzia Kolczyńska – I a i  Zosia Kuczkowska – I b

Wyróżnienia: Kasia Kuca I a, Zuzia Muszalska III a, Nadia Katlewska I a, Zosia Warsicka V a, Martyna Zielińska I a, Zuzia Celmer I a, Maja Chmielewska 1 b.

 

Uczennice klasy III brały w tym roku udział w projekcie czytelniczo-plastycznym Pociąg do kultury. Zajęcia obejmowały wybraną tematykę programu savoir-vivre, który od kilku lat realizowany jest w wąbrzeskich placówkach oświatowych. Rozmawiano m.in. na tematy związane z kulturą wręczania i przyjmowania prezentów, uczciwością, zasadami fair play w życiu i sporcie, zwyczajami innych narodów, odpowiednim stroju na różne okazje, wiarą we własne możliwości, a nawet o dniu kapcia i refleksjami na temat (nie)zdejmowania obuwia podczas wizyty.

Świetlica była również organizatorem konkursu literackiego pt. Moja najciekawsza historyjka szkolna. Wyróżniono prace uczennic z klasy IV c: Nikoli Kochańskiej i Marty Jagodzińskiej. Obie dziewczynki w swoich pracach zwróciły uwagę na klasowe problemy i sposoby ich rozwiązania.

Wszystkie wyróżnione dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

(bł)